Jak poprawić właściwości lakieru samochodowego?

Stary lakier samochodowy traci swój pierwotny blask i połysk. Dlatego też auto, które ma już kilka lub kilkanaście lat, nigdy nie będzie wyglądało jak nowe. To może się udać tylko w sytuacji, gdy samochód przez całe swoje życie był garażowany. To jednak w dzisiejszych czasach zdarza się bardzo rzadko, większość z nas trzyma bowiem auta na parkingach pod blokiem. Lakier w takich warunkach narażony jest na silne nasłonecznienie, na opady kwaśnego deszczu i tak dalej.

Co zrobić ze starym lakierem?

Gdy mamy taką sytuację z naszym samochodem, mamy zasadniczo dwie opcje. Albo kłaść całkowicie nową powłokę lakierniczą, albo wykorzystać stary lakier i doprowadzić go do ładu. To nie zawsze jest łatwe, jednak dobre firmy dają sobie z tym radę. Dzięki nim nawet na bardzo starym aucie może udać się renowacja lakieru Bydgoszcz (http://ziebartpolska.pl/auto-detailing/polerowanie-i-renowacja-lakieru/polerowanie-i-renowacja-lakieru-bydgoszcz/) ma kilka bardzo dobrych serwisów, które zajmują się właśnie taką renowacją. Dokonywana jest ona dzięki wielokrotnemu polerowaniu oraz uzupełnianiu ewentualnych ubytków lakieru i blachy. W ten sposób nawet stary samochód może znów zacząć wyglądać prawie jak nowy, ponieważ po porządnie przeprowadzonej renowacji trudno jest odróżnić zupełnie nowy lakier od poprawionego.

Lakierowanie od nowa

Jeśli mamy samochód, który chcemy zachować jako zabytkowy, bądź też stanowi on dla nas jakąś wartość sentymentalną, to możemy zlecić polakierowanie go całkowicie od nowa. Trzeba jednak wiedzieć, że taka usługa jest bardzo droga i kosztuje dużo więcej niż renowacja lakieru Bydgoszcz pozwala nam na wybór różnego rodzaju warsztatów blacharskich i lakierniczych, gdzie możemy zamówić usługę lakierowania całkowicie od zera. Stary lakier razem z podkładem jest zdzierany do gołej blachy, najczęściej przez piaskowanie. Następnie odtwarzana jest powłoka antykorozyjna, podkładu i lakieru. Wtedy auto rzeczywiście wygląda tak, jakby dopiero co opuściło fabrykę.

 

Autor zdjęcia: pixabay.com